daca 2 kilograme de faina costa 8 lei,atunci 4 kilograme de faina de aceeasi calitate costa....lei​

Răspuns :

2 x 8 = 16 (16 lei costa 4 kilograme de făina )

Răspuns:

8÷2=4lei(un kg de faina)

4×4=16lei(4 kg de faina)

sper ca te.am ajutat