Urgent! O problema de clasa a 4-a.... Un magazin a primit cateva seturi de masa la 95 lei bucata si tot atatea seturi de tacamuri la 73 lei bucata. Stiind ca seturile de masa au costat cu 308 lei mai mult decat cele de tacamuri, sa se afle ce valoare are marfa primita.
Rezolvarea prin segmente va rog (metoda grafica).
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că ați găsit conținutul oferit util și inspirațional. Dacă aveți întrebări suplimentare sau doriți asistență, vă încurajăm să ne contactați. Ne-ar face plăcere să reveniți și nu uitați să ne adăugați în lista dumneavoastră de favorite!