Bianca a cumpărat 3kg cartofi si 5 kg de rosii pe care plătește 31lei.Stiind ca 1 kg de rosii costa cu 1 leu mai mult decat 2 kg de cartofi, sa se afle cat costa kg de cartofi si cel de rosii?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că ați găsit conținutul oferit util și inspirațional. Dacă aveți întrebări suplimentare sau doriți asistență, vă încurajăm să ne contactați. Ne-ar face plăcere să reveniți și nu uitați să ne adăugați în lista dumneavoastră de favorite!