Compuneti o problema in baza expresiei numerice: 10,5×3+25,4:2.
Dar va rog si sa faceti si rezolvarea!!?​


Răspuns :

Răspuns:

Mama a mers la magazin si a cumpărat 3kg de pere cu 10,5 lei si jumatate de kg de alune cu 24,4 lei . Cati lei a cheltuit mama ?