la 3 vine așa-George a cumpărat astfel 2kg cu 2,5 lei/kg,3kg cu 2lei/kg și cu 5kg lei/kg restul se vede clar pe fișă​

La 3 Vine AșaGeorge A Cumpărat Astfel 2kg Cu 25 Leikg3kg Cu 2leikg Și Cu 5kg Leikg Restul Se Vede Clar Pe Fișă class=

Răspuns :

(2kg x 2,5 lei + 3 kg x 2 lei + 5kg x 5 lei) / 2 x 3 x 5 = 36 / 30 = 6 / 5.