Răspuns :
Răspuns:
365:25=14,6 lei costă zaharul
sper că te-am ajutat
îmi dai coroana te rog
Răspuns: daca te referi la 1kg zahar atunci este ,
Explicație pas cu pas:
25kg ........ 365 lei
1kg .............. x lei
x=[tex]\frac{365}{25}[/tex]=14,6 lei
1kg........... 14,6 lei
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că ați găsit conținutul oferit util și inspirațional. Dacă aveți întrebări suplimentare sau doriți asistență, vă încurajăm să ne contactați. Ne-ar face plăcere să reveniți și nu uitați să ne adăugați în lista dumneavoastră de favorite!