care este pretul zaharului daca 25 kg de zahar costă 365 lei​

Răspuns :

Răspuns:

365:25=14,6 lei costă zaharul

sper că te-am ajutat

îmi dai coroana te rog

Răspuns: daca te referi la 1kg zahar atunci este ,

Explicație pas cu pas:

25kg ........ 365 lei

1kg .............. x lei

x=[tex]\frac{365}{25}[/tex]=14,6 lei

1kg........... 14,6 lei