MARYMILEARO MARYMILEARO Matematică a fost răspuns o gospodina cumpara 4 kg rosii si 5 kg castraveti si plateste 22 lei.Alta gospodina cumpara 7 kg rosii si 3 kg castraveti si plateste 27 lei.Cat costa un kg in fiecare?