<br />11. Mariana şi Iulia lucrează la patiserie. Ele fac produse de panificație de calitate. Clienții vin în fiecare zi<br />să cumpere. Intr-o zi, au vândut cornuri cu ciocolată şi plăcintă cu brânză şi au încasat 96 lei.<br />Ştiind că pentru 8 cornuri cu ciocolată au primit 64 lei, află câți lei costă 1 corn cu ciocolată şi<br />câte plăcinte cu brânză au vândut, dacă o plăcintă costă 4 lei?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că ați găsit conținutul oferit util și inspirațional. Dacă aveți întrebări suplimentare sau doriți asistență, vă încurajăm să ne contactați. Ne-ar face plăcere să reveniți și nu uitați să ne adăugați în lista dumneavoastră de favorite!