Mă ajutați vă rog la exercițiul 9 şi 11

Mă Ajutați Vă Rog La Exercițiul 9 Şi 11 class=
Mă Ajutați Vă Rog La Exercițiul 9 Şi 11 class=

Răspuns :

Răspuns:

Trebuie sa aflam cat costa o garoafa.stim ca 10 garoafe costa 90 de lei deci una costa 90:10=9lei

acum aflam cat costa 625 de garoafe si fom face 625×9=5625

Florareasa va incasa 5625 lei.

11. primul este 320 costu

a doua este pretul este de 26

iar total plata este 320+104+26=450

Sper ca te-am ajutat!Mult succes

Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că ați găsit conținutul oferit util și inspirațional. Dacă aveți întrebări suplimentare sau doriți asistență, vă încurajăm să ne contactați. Ne-ar face plăcere să reveniți și nu uitați să ne adăugați în lista dumneavoastră de favorite!


RO Learnings: Alte intrebari