La un magazin se vinde portocale în pachete de 5kg cu prețul de 130 lei. Și 4 pachete de 2kg cu prețul de 64 lei. Care cumpărături este mai eficientă???
URGENT DAU COROANA, 50 PUNCTE, 5 STELE ȘI UN MULȚUMESC!!!!
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că ați găsit conținutul oferit util și inspirațional. Dacă aveți întrebări suplimentare sau doriți asistență, vă încurajăm să ne contactați. Ne-ar face plăcere să reveniți și nu uitați să ne adăugați în lista dumneavoastră de favorite!