Dau 100 de puncte si coroana daca ma ajutati!
Va roggggg!!!


Dau 100 De Puncte Si Coroana Daca Ma Ajutati Va Roggggg class=

Răspuns :

Răspuns:

daca avem 700 kg in puncte de 2 kg=> vom avea 350 de pungi

350 : 14=25 (cutii)

daca 1 kg de zahar costa 5 lei => o punga costa 10 lei si o cutie costa 140 lei

Explicație pas cu pas:

700:2=350    350:14=25 (cutii )

14*2= 28kg   28*5lei =140lei

Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că ați găsit conținutul oferit util și inspirațional. Dacă aveți întrebări suplimentare sau doriți asistență, vă încurajăm să ne contactați. Ne-ar face plăcere să reveniți și nu uitați să ne adăugați în lista dumneavoastră de favorite!


RO Learnings: Alte intrebari