5 kg de mere și 4 kg de pere costă 39 de lei, iar 7 kg de mere și 8 kgde pere costă 69 de lei. a) Cât costă 1 kg de mere? b) Cât costă 1 kg de pere? c) Cât costă 11 kg de mere și 13 kg de pere?
vă rog mă puteți ajuta dau coroana celui care face cel mai bine
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că ați găsit conținutul oferit util și inspirațional. Dacă aveți întrebări suplimentare sau doriți asistență, vă încurajăm să ne contactați. Ne-ar face plăcere să reveniți și nu uitați să ne adăugați în lista dumneavoastră de favorite!