Răspuns :
Răspuns:
30 kg lamai + 45kg mere = 75 kg =360lei
6kg lamai + costa cat 9 kg mere = 15 kg
6kg lamai + 9kg mere = 15kg
6kg lamai + 9kg mere = 15 kg
6kg lamai + 9kg mere = 15kg
6kg lamai + 9kg mere = 15 kg
=30kg lamai =45kgmere =360 lei
360 : 5 ptr ca de 5 ori sunt câte 6kg lamai + 9kg mere = 72 lei ptr ca 72 lei ×5 de 5 ori câte 6 si 9kg = 360 lei
360 : 5 = 72 lei
72 : 2 ( la cele două feluri de fructe )= 36 lei costa 6 kg lamai si 36 lei costa 9 kg mere ptr ca 36 + 36 = 72 lei
6 kg lamai = 36 lei
9 kg mere = 36 lei
36 lei : 6 kg lamai = 6 lei costa un kg lamai
36 : 9 kg mere = 4 lei costa un kg mere
6 lei cat costa un kg lamai × 30 kg lamai = 180 lei
4 lei cat costa un kg mere × 45 kg mere = 180 lei
180lei de la 30kg lamai + 180 lei de la 45kgmere=360lei
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Alte limbi străine. Sperăm că ați găsit conținutul oferit util și inspirațional. Dacă aveți întrebări suplimentare sau doriți asistență, vă încurajăm să ne contactați. Ne-ar face plăcere să reveniți și nu uitați să ne adăugați în lista dumneavoastră de favorite!