De la acelaşi furnizor, Maria a cumpărat 3 kg de zahăr, 2 kg de faină şi 4 kg de cartofi, pentru care a plătit 24 lei. Ileana a cumpărat 2 kg de zahăr, 3 kg de faină şi 2 kg de cartofi, pentru care a plătiti 18 lei, iar Viorica a cumpărat 5 kg de zahăr, 5 kg de faină şi 4 kg de cartofi, pentru care a plătit 38 lei. Cât a costat: 1 kg de zahăr, 1 kg de făină, 1 kg de cartofi? AM NEVOIE DE AJUTOR! URGENT!
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că ați găsit conținutul oferit util și inspirațional. Dacă aveți întrebări suplimentare sau doriți asistență, vă încurajăm să ne contactați. Ne-ar face plăcere să reveniți și nu uitați să ne adăugați în lista dumneavoastră de favorite!