Răspuns :
Explicație pas cu pas:
5kg de mere = 15 lei (3×5=15)
Răspuns:
Un kilogram de mere costa 3 lei
1 kg....... 3 lei
5 kg......? lei
3×5=15 lei
Sper ca te-am ajutat. Dacă nu înțelegi ceva imi spui. Bafta
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că ați găsit conținutul oferit util și inspirațional. Dacă aveți întrebări suplimentare sau doriți asistență, vă încurajăm să ne contactați. Ne-ar face plăcere să reveniți și nu uitați să ne adăugați în lista dumneavoastră de favorite!