2 kg de mere şi 5 kg de pere costǎ 19 lei. 5 kg de mere şi 10 kg de pere costǎ 40 lei. Cât costǎ un kg de pere?

Răspuns :

Explicație pas cu pas:

Sper sa intelegi. Sa ai spor

Vezi imaginea TACHEIULIA