Răspuns :
Răspuns:
Facem 12:3 deoarece trebuie sa aflam cat costa un creion
12:3=4 lei un creion
Răspuns:
12:3 pentru ca asa aflam cât costa un creion.
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că ați găsit conținutul oferit util și inspirațional. Dacă aveți întrebări suplimentare sau doriți asistență, vă încurajăm să ne contactați. Ne-ar face plăcere să reveniți și nu uitați să ne adăugați în lista dumneavoastră de favorite!