Răspuns :
Răspuns:
15:3=5
5 lei costa 3 kg de mere
Răspuns:
5kg mere = 15 lei
15:5= 3 lei 1kg
3lei×3kg= 9lei (3kg)
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că ați găsit conținutul oferit util și inspirațional. Dacă aveți întrebări suplimentare sau doriți asistență, vă încurajăm să ne contactați. Ne-ar face plăcere să reveniți și nu uitați să ne adăugați în lista dumneavoastră de favorite!