Pe 6 kg de cireșe și 9 kg de căpşuni loana a plătit 39 de lei. În următoarea săptămână, a cumpărat la aceleaşi preţuri 9 kg de cireșe și 9 kg de căpşuni, plătind 45 de lei. Câți lei costă câte un kilogram din fiecare produs? DAU COROANĂ
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că ați găsit conținutul oferit util și inspirațional. Dacă aveți întrebări suplimentare sau doriți asistență, vă încurajăm să ne contactați. Ne-ar face plăcere să reveniți și nu uitați să ne adăugați în lista dumneavoastră de favorite!