Ana a cumparat 2 kg cirese si a platit 18 lei.Daca Bogdan doreste sa cumpere 3kg cirese de accelasi fel el va plati...lei va rog.ajutati-ma rapid!

Răspuns :

Răspuns:

18:2=9 3×9=27

Explicație pas cu pas:

Aflam cat a dat Ana pe 1kg de cirese.18:2=9.Aflam cat a dat Bogdan pe 3kg cirese.3×9=27