Dacă 35 kg de roșii și 42 kg de castraveți costă 259 de lei, atunci 5 kg de roșii și 6 kg de castraveți costă .......... lei.​

Răspuns :

Răspuns:

35+42=77,5×6=30,77+30=107

Răspuns:

35+42=77,5×6=30,77+30=107

Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că ați găsit conținutul oferit util și inspirațional. Dacă aveți întrebări suplimentare sau doriți asistență, vă încurajăm să ne contactați. Ne-ar face plăcere să reveniți și nu uitați să ne adăugați în lista dumneavoastră de favorite!


RO Learnings: Alte intrebari