Răspuns :
Răspuns:
42:7=6 lei un kg
24x6=144 lei plătește pt 24 kg roșii
Răspuns:
7kg rosi..........42lei
24kg rosi.......?
aflăm cat costa un kg: 42:7=6 lei
1kg rosi......6 lei
24kg roși...... 6lei× 24kg= 144lei
7kg rosi....42lei
24kg roși......144lei
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că ați găsit conținutul oferit util și inspirațional. Dacă aveți întrebări suplimentare sau doriți asistență, vă încurajăm să ne contactați. Ne-ar face plăcere să reveniți și nu uitați să ne adăugați în lista dumneavoastră de favorite!