Ana kauft 3kg Birne zweier Qualität .um 5lei das kg ,und 2kg Birnen erster quälität ,um 7lei das kg . Welcher ist der mittlere Preis der kg , der gekauften Birnen ?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că ați găsit conținutul oferit util și inspirațional. Dacă aveți întrebări suplimentare sau doriți asistență, vă încurajăm să ne contactați. Ne-ar face plăcere să reveniți și nu uitați să ne adăugați în lista dumneavoastră de favorite!