Laura cumpara de la magazin 4 kg de mango si 3 kg de banane si plateste 69 lei. Ana cumpara 5 kg mango si 2 kg banane pe care plateste 67 lei. Cat costa un kg de mango? Dar unul de banane? Trb rezolvata prin problema comparatiei va rog urgent va roog​

Răspuns :

Răspuns:

Explicație pas cu pas:

Vezi imaginea MILADYDANCECLUB

Explicație pas cu pas:

Sper ca este bine! Succes!

Vezi imaginea DARIACORINA5
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că ați găsit conținutul oferit util și inspirațional. Dacă aveți întrebări suplimentare sau doriți asistență, vă încurajăm să ne contactați. Ne-ar face plăcere să reveniți și nu uitați să ne adăugați în lista dumneavoastră de favorite!


RO Learnings: Alte intrebari