Dacă 12 kg de mere costa 30 lei, atunci 4 kg de mere, de aceeasi calitate,
costă lei.​


Răspuns :

Răspuns:

Explicație pas cu pas:

Vezi imaginea LAURA

__________________________

Vezi imaginea MISHA88