2. Dacă 2 kg de mere şi 3 kg de pere costă împreună 26 lei, atunci 6 kg de mere
și 9 kg de pere costă împreună................ lei​


Răspuns :

Explicație pas cu pas:

jgzkyskysoydkyydkydkudutzits

Vezi imaginea GRIJAMAXIMA